Destek Hattı: 0(212)771 29 44 - 45
Kullanım Koşulları

mesanelektrik.com´ a giriş yaparak üye olmanız ya da alışveriş yapmanız durumunda aşağıdaki koşulları kabul etmiş sayılmaktasınız.
 
Üyelerimizin kullanıcı adı, şifre ve kredi kartı bilgilerinin, sitemizin bilgisi dışında, üyenin giriş yaptığı sanal ortamın güvensizliği sonucunda, hata, ihmal, kesinti, iletişim hatası, hırsızlık, bilgisayar virüsü yada kötü niyetli üçüncü şahısların erişimiyle ortaya çıkabilecek tüm yükümlülükler üyeye aittir ve çıkacak olası herhangi bir problemden MESAN ELEKTRİK MÜMESSİLLİK VE SANAYİ A.Ş. ŞTİ. firması sorumlu tutulamaz.
 
Üye benzer şekilde diğer üyelere ait olan IP adresi, şifre yada kullanıcı adı gibi bilgileri izinsiz olarak kullanamaz ve bunlara erişemez. Bu kullanımdan doğabilecek olan her türlü hukuki yada cezai sorumluluk üyeye aittir. Web sitesi içerisinde başka sitelere yönlendirici linkler bulunabilir. Bu linklerin kullanımından doğacak olan tüm riskler kullanıcının sorumluluğundadır. Üyenin ya da kullanıcının sitemizin güvenliğini tehdit edebilecek, satış sistemi ya da teknik yazılımın herhangi bir açığından faydalanarak mesanelektrik.com‘a zarar verebilecek girişimlerde bulunması, sitede yer alan bilgi, resim, logo ve içeriğin kısmen yada tümüyle kopyalanarak farklı amaçlarla kullanılması durumunda mesanelektrik.com kanuni haklarının yanı sıra kullanıcının tüm kullanım haklarını sona erdirme ve sözleşmeyi tek taraflı fesih etme hakkına sahiptir. Bunun yanı sıra sitemiz bu üyenin kimliğini belirleme ve deşifre etme hakkına da sahiptir.
 
mesanelektrik.com sitesinde üyeliği sona eren bir üyeyle ilgili kayıtların silinip kayıtlarda tutulması sitenin sorumluluğundadır. Kişiler bununla ilgili herhangi bir hak ya da tazminat talep edemezler.
 
Üyeler mesanelektrik.com’un sunduğu hizmetlerden yararlanırken, Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarının Korunması ile ilgili Kanun Hükmünde Kararnameler ve yasal düzenlemeler, Borçlar Yasası, diğer ilgili mevzuat hükümlerine uymak zorundadır. Bu kanunlara aykırı herhangi bir kullanımın tespiti durumunda hukuki, cezai yada mali tüm yükümlülükler kullanıcıya aittir.
 
Kullanıcılar ya da üyeler mevcut posta yada e mail adreslerindeki değişiklikleri 3 gün içinde yazılı olarak tarafımıza beyan etmediği sürece sitemiz tarafından yapılan her türlü bildirimin okunduğu, onaylandığı yada kabul edildiği varsayılır.
 
mesanelektrik.com üyeliğinizi aktive ettiğiniz andan itibaren aksi tarafınızca talep edilmedikçe, düzenli aralıklarla tarafınıza bilgilendirme ve kampanya mailleri gönderilecektir.
 
Site içeriği, ve bu sayfanın güncellenme yetkisi site yönetiminin insiyatifinde olup, üye ve kullanıcıların siteye her girişte yasal uyarı sayfasını ziyaret ettiği varsayılır.
 
İşbu kullanıcı üyelik sözleşmesinde belirlenen ve mesanelektrik.com tarafından tek taraflı olarak belirlenecek amaçlar dışında kullanıcı tarafından mesanelektrik.com hesabının gerek mesanelektrik.com’u, gerekse de üçüncü kişileri zarara uğratacak şekilde kullanılması ve/veya mesanelektrik.com’un ticari itibarının kullanıcının eylemlerinden dolayı zarar görmesi halinde mesanelektrik.com, kullanıcının üyeliğini derhal iptal etme, kullanıcıya karşı gerek adli gerekse idari her türlü mercie başvurma hakkına sahiptir.
Mesanelektrik.com, dilediği zaman bu yasal uyarı sayfasının içeriğini güncelleme yetkisini saklı tutmaktadır ve kullanıcılarına siteye her girişte yasal uyarı sayfasını ziyaret etmelerini tavsiye etmektedir.
 
GARANTİ

1)Garanti süresi ve yedek parça temini garantisi ürünün teslim tarihinden itibaren başlar ve 2 yıldır. (Bazı ürünlerin garantileri 1  yıldır, teklif formlarında ve ürün garanti belgesinde belirtilmiştir)

2)Ürünün MESAN marka olan parçaları firmamızın garanti kapsamındadır. Pil, batarya vb. ekipmanlar firmamız garantisi altında değildir.

GARANTİ İLE İLGİLİ OLARAK TÜKETİCİMİZİN DİKKAT ETMESİ GEREKEN HUSUSLAR (bkz.Ek-1)

3)Ürünün; Teslim tarihinden itibaren garanti süresi içinde kalmak kaydıyla bir yıl içerisinde aynı arızayı üçten fazla tekrarlaması veya farklı arızaların dörtten fazla ortaya çıkması sonucu üründen yararlanamamanın süreklilik kazanması. *Tamir için gereken azami sürenin aşılması *Servis istasyonunun mevcut olmaması halinde sırasıyla satıcı, bayii, acentesi, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçısından birisinin düzenleyeceği raporla arızanın tamirinin mümkün bulunmadığının belirlenmesi durumlarında ücretsiz olarak değiştirme işlemi yapılacaktır.

4)Kullanıcı hatalarından doğabilecek arızalar garanti kapsamına girmez.(çatlak, kırık, sıvı teması, garanti etiketinin seri no ve ürünün barkodunun çıkarılması, sökülmesi, eksik vida vs.)

5)Cihazın kullanma kılavuzunda gösterildiği şekilde kullanılması şartı ile üretim hatalarından doğabilecek arızalara karşı garanti edilmiştir.

6)Servise gönderilen cihaz ile birlikte, cihazın Garanti Belgesi ve fişi yada faturasının orijinali veya fotokopisi iletilmelidir.

7)Satıcı/Bayii tarafından kaşelenip imzalanmayan garanti belgesi geçersizdir.

Ek-1

Mesan Elektrik Mümessillik ve Sanayi AŞ. Tarafından verilen bu garanti aşağıdaki durumlarda geçersizdir.

1-Kullanma hatalarından ve kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından meydana gelen hasar ve arızalar.

2-Voltaj düşüklüğü veya aşırı voltaj, hatalı elektrik tesisatı, ürünün barkodunda yazan voltajdan farklı voltajda kullanma nedenlerinden meydana gelecek hasar ve arızalar.

3-Dış etkenlerden (Vurma, çarpma, düşürme, kırılma vs.) meydana gelecek hasar ve arızalar.

4-Yetkili servisler dışında yapılan tamir işlemi.